”Light mapping show”

Την Παρασκευή 2 Δεκεμβρίου 2022, πραγματοποιήθηκε στο προαύλιο του Μουσικού Σχολείου Λευκάδας, παρουσίαση του προγράμματος ?Light mapping show?.

Στην παρουσίαση συμμετείχαν το Σύνολο Νυκτών Εγχόρδων του Μουσικού σχολείου, καθώς και το Σύνολο Balkan.

Οι παρευρισκόμενοι απόλαυσαν ένα ψυχαγωγικό πρόγραμμα συνδυασμού μουσικής και τεχνολογίας.

Η παρουσίαση έγινε στα πλαίσια του ευρωπαϊκού προγράμματος Erasmus Plus.

Στο πρόγραμμα συμμετείχαν νέοι από 17 χώρες, με θέμα τη χαρτογράφηση του φωτός ως εργαλείο εκπαίδευσης.

Τη σημαντική αυτή εμπειρία μαζί με τις τεχνικές της, μοιράστηκαν με τους μαθητές του Μουσικού Σχολείου σε μια ακόμη εποικοδομητική και επωφελή για όλους συνεργασία , η οποία έχει ξεκινήσει αρκετά χρόνια πριν και συνεχίζεται.

Ο Διευθυντής,