Πρώτη θέση για τη μαθήτρια του Μουσικού Σχολείου Λευκάδας, Μαριλένα Σκεπετάρη στον ακοντισμό

Στις 6 Απριλίου 2023, πραγματοποιήθηκε η Β? φάση των Πανελληνίων αγώνων κλασικού αθλητισμού, στο Δημοτικό στάδιο Κοζάνης. Από τη Λευκάδα, έλαβαν μέρος οι : Βλάχου Ιωάννα που κατέκτησε την 7η θέση με επίδοση 10.57 στο τριπλούν, Παπακωνσταντή Ευαγγελία που κατέκτησε την 6η θέση στον ακοντισμό με επίδοση 30.53 από το 1ο Λύκειο Λευκαδάς, Κατηφόρη Ερμιόνη που έλαβε την 5η θέση στο άλμα εις μήκος με επίδοση 5.06 και Λογοθέτη Βασιλική επίσης στο άλμα  εις μήκος, με επίδοση 5.13, ο Τσούτσης Ευάγγελος, που έλαβε την 2η θέση στο άλμα εις μήκος με επίδοση 6.69 για τον οποίο αναμένεται και η πρόκρισή του, με βάση την επίδοσή του, από το Πειραματικό Λύκειο Λευκάδας καιη Σκεπετάρη Μαρία Ελένη μαθήτρια του Μουσικού σχολείου Λευκάδας, η οποία κατέλαβε την 1η θέση στον ακοντισμό με επίδοση 38.53.Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές, που έδωσαν το καλύτερο τους εαυτό.Ένα μεγάλο μπράβο στην Σκεπετάρη Μαρία Ελένη, που κατέκτησε την πρώτη θέση στον ακοντισμό, με επίδοση στα 38.35 μ, επίδοση που αποτελεί όριο πρόκρισης για την επόμενη και τελική φάση του σχολικού πρωταθλήματος, που θα διεξαχθεί το Μάιο στη Καβάλα.