Αίτηση Δήλωση μαθητών/τριών ΓΕΛ για τις Πανελλαδικές Εξετάσεις 2024

Οι υποψήφιοι/ες που επιθυμούν να συμμετάσχουν στις Πανελλαδικές εξετάσεις έτους 2024 των Γενικών Λυκείων (ΓΕΛ) και των Επαγγελματικών Λυκείων (ΕΠΑΛ), για εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση, καλούνται να υποβάλουν στο Λύκειό τους Αίτηση-Δήλωση υποψηφιότητας συμμετοχής στις εξετάσεις αυτές. Η προθεσμία για φέτος ορίζεται από Τετάρτη 29-11-2023 ως και Παρασκευή 15-12-2023 για όλους τους υποψηφίους που επιθυμούν να συμμετάσχουν στις Πανελλαδικές εξετάσεις των Γενικών Λυκείων (ΓΕΛ) και των Επαγγελματικών Λυκείων (ΕΠΑΛ). Επισημαίνεται ότι η ανωτέρω προθεσμία είναι αποκλειστική και μετά την παρέλευσή της δεν γίνεται δεκτή καμία Αίτηση-Δήλωση.

Εγκύκλιοι – σχετικά έντυπα για τα ΓΕΛ:
Η εγκύκλιος της Αίτησης-Δήλωσης για τις Πανελλαδικές των ΓΕΛ

Υπόδειγμα Αίτησης ? Δήλωσης Μαθητή/τριας ή Αποφοίτου για τα ΓΕΛ

Αναλυτικές Οδηγίες Συμπλήρωσης της Αίτησης

Αίτηση ? Υπεύθυνη Δήλωση για τα 5 Μουσικά Τμήματα των ΑΕΙ με την ειδική διαδικασία εισαγωγής ΓΕΛ 2024

Κατάλογος Μουσικών Οργάνων για το εξεταζόμενο μάθημα ?Μουσική Εκτέλεση και Ερμηνεία?

Ο πίνακας με τις Ομάδες προσανατολισμού, τα Επιστημονικά Πεδία και τα Εξεταζόμενα Μαθήματα