Η μπαντίνα του Μουσικού Σχολείου Λευκάδας στην Περιφερειακή Ενότητα Λευκάδας

Το μαθητικό διαγωνισμό ζωγραφικής για τα 200 χρόνια από την ελληνική επανάσταση, έκλεισε την Πέμπτη 23 Δεκεμβρίου η μπαντίνα του μουσικού σχολείου Λευκάδας. Ο διαγωνισμός “Ταξίδι στην Περιφερειακή Ενότητα Λευκάδας με όχημα τα 200 χρόνια μετά την Επανάσταση του 1821” διοργανώθηκε από την Περιφερειακή Ενότητα Λευκάδας, υπό την αιγίδα της επιτροπής “Ελλάδα 2021” και τη συνεργασία των Διευθύνσεων Α’-βάθμιας και Β’ – βάθμιας Εκπαίδευσης και της Εφορείας Αρχαιοτήτων Αιτωλοακαρνανίας και Λευκάδας.

Το σύνολο της μπαντίνας του σχολείου μας λειτουργεί ανελλιπώς για τουλάχιστον 12 χρόνια. Φέτος τα Χριστούγεννα πραγματοποίησε δύο συναυλίες, μία στην κεντρική πλατεία της πόλης υπό τη διοργάνωση του Δήμου Λευκάδας, και μία στην Περιφερειακή Ενότητα Λευκάδας, την οποία μπορείτε να παρακολουθήσετε στο παρακάτω βίντεο.

Υπεύθυνοι καθηγητές: Άννα Καταγή, Καλλίδωρος Χατζόπουλος.