“Ταξίδι στο Μιούζικαλ και το Σινεμά” από το Μουσικό Σχολείο Λάρισας και την Μπαντίνα του σχολείου μας

Μια φωτεινή συναυλία έλαβε χώρα στο σχολείο μας την Παρασκευή 28/4. Υποδεχτήκαμε το Σύνολο Μιούζικαλ και Μουσικής Κινηματογράφου του Μουσικού Σχολείου Λάρισας (υπεύθυνη συνόλου/μουσική διεύθυνση: Φρόσω Κτιστάκη) για μια συναυλία-σύμπραξη με την Μπαντίνα του Μουσικού Σχολείου Λευκάδας. Το αποτέλεσμα ήταν μια εμπειρία γεμάτη κέφι, χρώματα και δημιουργικότητα.

Τη συναυλία άνοιξε η Μπαντίνα (υπεύθυνη συνόλου/μουσική διεύθυνση: Άννα Καταγή), με έργα γραμμένα για μπάντα καθώς και γνωστές μελωδίες από ταινίες, και στην πορεία πήρε την σκυτάλη το μουσικό σύνολο από τη Λάρισα, με γέφυρα ένα κομμάτι σε συνεργασία των δύο συνόλων. Το Σύνολο Μιούζικαλ και Μουσικής Κινηματογράφου συνεργάστηκε επίσης με το Σύνολο Κρουστών του σχολείου μας (υπεύθυνος συνόλου: Κώστας Κωνσταντόπουλος).

Ευχαριστούμε θερμά το Μουσικό Σχολείο της Λάρισας για τη συνεργασία μαζί μας και την υπέροχη εμφάνισή του κι ευχόμαστε καλή αντάμωση!